Lukk liste
Finale
17.09.2002 1. runde, 1. kamp 1. runde Viktoria Zizkov 2 - 0 Rangers    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Aberdeen 0 - 0 Hertha    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Leixões 2 - 1 PAOK    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Austria Wien 5 - 1 Shakhtar    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Bordeaux 6 - 0 Púchov    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Vitesse 1 - 1 Rapid Bucuresti    
19.09.2002 1. runde, 1. kamp 1. runde Primorje 0 - 2 Wisla Kraków    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Litex 0 - 1 Panathinaikos    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Denizlispor 2 - 0 Lorient    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Metalurh Donetsk 2 - 2 Bremen    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Kärnten 0 - 4 Hapoel Tel Aviv    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Dinamo Zagreb 6 - 0 ZTE    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Midtjylland 1 - 0 Varazdin    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Ferencváros 4 - 0 Kocaelispor    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Stuttgart 4 - 1 Ventspils    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Levski 4 - 1 Brøndby    
  1. runde, 1. kamp 1. runde CSKA Moskva 1 - 1 Parma    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Besiktas 2 - 2 Sarajevo    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Zimbru 0 - 2 Real Betis    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Legia 4 - 1 Utrecht    
  1. runde, 1. kamp 1. runde APOEL 2 - 0 GAK    
  1. runde, 1. kamp 1. runde National Bucuresti 3 - 0 Heerenveen    
  1. runde, 1. kamp 1. runde AIK 3 - 3 Fenerbahçe    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Grasshoppers 3 - 1 Zenit    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Hajduk Split 0 - 1 Fulham    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Maccabi Tel Aviv 1 - 0 Boavista    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Røde Stjerne 0 - 0 ChievoVerona    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Liberec 3 - 2 Dinamo Tbilisi    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Mouscron 2 - 2 Slavia Praha    
  1. runde, 1. kamp 1. runde FC København 0 - 0 Djurgården    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Iraklis 4 - 2 Anorthosis    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Gomel 1 - 4 Schalke    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Servette 2 - 3 Amica    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Zeljeznicar 0 - 0 Málaga    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Anderlecht 0 - 1 Stabæk    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Sturm Graz 5 - 2 Livingston    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Sparta Praha 3 - 0 Siroki Brijeg    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Ipswich 1 - 1 Smederevo    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Leeds 1 - 0 Metalurh Zaporizhya    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Lazio 4 - 0 Xanthi    
  1. runde, 1. kamp 1. runde PSG 3 - 0 Újpest    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Ankaragücü 1 - 2 Alavés    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Celtic 8 - 1 Suduva    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Chelsea 2 - 1 Viking    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Blackburn 1 - 1 CSKA Sofia    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Celta Vigo 2 - 0 OB    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Sporting CP 1 - 3 Partizan    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Porto 6 - 0 Polonia Warszawa    
01.10.2002 1. runde, 2. kamp 1. runde Hertha 1 - 0 Aberdeen    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Amica 1 - 2 Servette    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Shakhtar 1 - 0 Austria Wien    
03.10.2002 1. runde, 2. kamp 1. runde Smederevo 0 - 1 Ipswich    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Schalke 4 - 0 Gomel    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Dinamo Tbilisi 0 - 1 Liberec    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Polonia Warszawa 2 - 0 Porto    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Metalurh Zaporizhya 1 - 1 Leeds    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Kocaelispor 0 - 1 Ferencváros    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Zenit 2 - 1 Grasshoppers    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Lorient 3 - 1 Denizlispor    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Bremen 8 - 0 Metalurh Donetsk    
  1. runde, 2. kamp 1. runde ZTE 1 - 3 Dinamo Zagreb    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Siroki Brijeg 0 - 1 Sparta Praha    
  1. runde, 2. kamp 1. runde PAOK 4 - 1 Leixões    
  1. runde, 2. kamp 1. runde CSKA Sofia 3 - 3 Blackburn    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Varazdin 1 - 1 Midtjylland    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Heerenveen 2 - 0 National Bucuresti    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Sarajevo 0 - 5 Besiktas    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Hapoel Tel Aviv 0 - 1 Kärnten    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Wisla Kraków 6 - 1 Primorje    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Újpest 0 - 1 PSG    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Anorthosis 3 - 1 Iraklis    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Xanthi 0 - 0 Lazio    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Fenerbahçe 3 - 1 AIK    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Suduva 0 - 2 Celtic    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Slavia Praha 5 - 1 Mouscron    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Stabæk 1 - 2 Anderlecht    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Partizan 3 - 3 Sporting CP    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Rapid Bucuresti 0 - 1 Vitesse    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Brøndby 1 - 1 Levski    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Ventspils 1 - 4 Stuttgart    
  1. runde, 2. kamp 1. runde GAK 1 - 1 APOEL    
  1. runde, 2. kamp 1. runde ChievoVerona 0 - 2 Røde Stjerne    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Alavés 3 - 0 Ankaragücü    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Panathinaikos 2 - 1 Litex    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Livingston 4 - 3 Sturm Graz    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Djurgården 3 - 1 FC København    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Rangers 3 - 1 Viktoria Zizkov    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Púchov 1 - 4 Bordeaux    
  1. runde, 2. kamp 1. runde OB 1 - 0 Celta Vigo    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Fulham 2 - 2 Hajduk Split    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Utrecht 1 - 3 Legia    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Parma 3 - 2 CSKA Moskva    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Viking 4 - 2 Chelsea    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Málaga 1 - 0 Zeljeznicar    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Real Betis 2 - 1 Zimbru    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Boavista 4 - 1 Maccabi Tel Aviv    
29.10.2002 2. runde, 1. kamp 1. runde Viktoria Zizkov 0 - 1 Real Betis    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Legia 2 - 3 Schalke    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Djurgården 0 - 1 Bordeaux    
31.10.2002 2. runde, 1. kamp 1. runde APOEL 0 - 1 Hertha    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Dinamo Zagreb 0 - 3 Fulham    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Sparta Praha 1 - 0 Denizlispor    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Ferencváros 0 - 0 Stuttgart    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Sturm Graz 1 - 0 Levski    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Partizan 3 - 1 Slavia Praha    
  2. runde, 1. kamp 1. runde National Bucuresti 0 - 2 PSG    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Fenerbahçe 1 - 1 Panathinaikos    
  2. runde, 1. kamp 1. runde PAOK 2 - 1 Grasshoppers    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Anderlecht 3 - 1 Midtjylland    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Vitesse 2 - 1 Bremen    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Lazio 1 - 0 Røde Stjerne    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Austria Wien 0 - 1 Porto    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Alavés 1 - 1 Besiktas    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Ipswich 1 - 0 Liberec    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Leeds 1 - 0 Hapoel Tel Aviv    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Parma 2 - 1 Wisla Kraków    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Celtic 1 - 0 Blackburn    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Málaga 2 - 1 Amica    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Celta Vigo 3 - 0 Viking    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Boavista 2 - 1 Anorthosis    
07.11.2002 2. runde, 2. kamp 1. runde Hertha 4 - 0 APOEL    
12.11.2002 2. runde, 2. kamp 1. runde Amica 1 - 2 Málaga    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Stuttgart 2 - 0 Ferencváros    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Bordeaux 2 - 1 Djurgården    
14.11.2002 2. runde, 2. kamp 1. runde Denizlispor 2 - 0 Sparta Praha    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Hapoel Tel Aviv 1 - 4 Leeds    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Schalke 0 - 0 Legia    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Levski 1 - 0 Sturm Graz    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Besiktas 1 - 0 Alavés    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Røde Stjerne 1 - 1 Lazio    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Viking 1 - 1 Celta Vigo    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Liberec 1 - 0 Ipswich    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Anorthosis 0 - 1 Boavista    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Slavia Praha 5 - 1 Partizan    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Panathinaikos 4 - 1 Fenerbahçe    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Midtjylland 0 - 3 Anderlecht    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Grasshoppers 1 - 1 PAOK    
  2. runde, 2. kamp 1. runde PSG 1 - 0 National Bucuresti    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Bremen 3 - 3 Vitesse    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Wisla Kraków 4 - 1 Parma    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Fulham 2 - 1 Dinamo Zagreb    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Blackburn 0 - 2 Celtic    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Real Betis 3 - 0 Viktoria Zizkov    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Porto 2 - 0 Austria Wien    
26.11.2002 3. runde, 1. kamp 1. runde Hertha 2 - 1 Fulham    
  3. runde, 1. kamp 1. runde PSG 2 - 1 Boavista    
28.11.2002 3. runde, 1. kamp 1. runde Wisla Kraków 1 - 1 Schalke    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Denizlispor 0 - 0 Lyon    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Liberec 2 - 2 Panathinaikos    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Bordeaux 0 - 2 Anderlecht    
  3. runde, 1. kamp 1. runde PAOK 1 - 0 Slavia Praha    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Besiktas 3 - 1 Dynamo Kiev    
  3. runde, 1. kamp 1. runde AEK 4 - 0 Maccabi Haifa    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Sturm Graz 1 - 3 Lazio    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Club Brugge 1 - 2 Stuttgart    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Vitesse 0 - 1 Liverpool    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Celtic 1 - 0 Celta Vigo    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Real Betis 1 - 0 Auxerre    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Málaga 0 - 0 Leeds    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Porto 3 - 0 Lens    
10.12.2002 3. runde, 2. kamp 1. runde Schalke 1 - 4 Wisla Kraków    
12.12.2002 3. runde, 2. kamp 1. runde Panathinaikos 1 - 0 Liberec    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Fulham 0 - 0 Hertha    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Lyon 0 - 1 Denizlispor    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Dynamo Kiev 0 - 0 Besiktas    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Auxerre 2 - 0 Real Betis    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Maccabi Haifa 1 - 4 AEK    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Anderlecht 2 - 2 Bordeaux    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Lazio 0 - 1 Sturm Graz    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Slavia Praha 4 - 0 PAOK    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Stuttgart 1 - 0 Club Brugge    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Liverpool 1 - 0 Vitesse    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Leeds 1 - 2 Málaga    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Celta Vigo 2 - 1 Celtic    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Lens 1 - 0 Porto    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Boavista 1 - 0 PSG    
20.02.2003 8-delsfinaler, 1. kamp 1. runde Hertha 3 - 2 Boavista    
  8-delsfinaler, 1. kamp 1. runde Panathinaikos 3 - 0 Anderlecht    
  8-delsfinaler, 1. kamp 1. runde Slavia Praha 1 - 0 Besiktas    
  8-delsfinaler, 1. kamp 1. runde Auxerre 0 - 1 Liverpool    
  8-delsfinaler, 1. kamp 1. runde Lazio 3 - 3 Wisla Kraków    
  8-delsfinaler, 1. kamp 1. runde Málaga 0 - 0 AEK    
  8-delsfinaler, 1. kamp 1. runde Celtic 3 - 1 Stuttgart    
  8-delsfinaler, 1. kamp 1. runde Porto 6 - 1 Denizlispor    
27.02.2003 8-delsfinaler, 2. kamp 1. runde Besiktas 4 - 2 Slavia Praha    
  8-delsfinaler, 2. kamp 1. runde AEK 0 - 1 Málaga    
  8-delsfinaler, 2. kamp 1. runde Stuttgart 3 - 2 Celtic    
  8-delsfinaler, 2. kamp 1. runde Denizlispor 2 - 2 Porto    
  8-delsfinaler, 2. kamp 1. runde Anderlecht 2 - 0 Panathinaikos    
  8-delsfinaler, 2. kamp 1. runde Liverpool 2 - 0 Auxerre    
  8-delsfinaler, 2. kamp 1. runde Boavista 1 - 0 Hertha    
05.03.2003 8-delsfinaler, 2. kamp 1. runde Wisla Kraków 1 - 2 Lazio    
13.03.2003 Kvartfinaler, 1. kamp 1. runde Lazio 1 - 0 Besiktas    
  Kvartfinaler, 1. kamp 1. runde Celtic 1 - 1 Liverpool    
  Kvartfinaler, 1. kamp 1. runde Málaga 1 - 0 Boavista    
  Kvartfinaler, 1. kamp 1. runde Porto 0 - 1 Panathinaikos    
20.03.2003 Kvartfinaler, 2. kamp 1. runde Panathinaikos 0 - 2 Porto    
  Kvartfinaler, 2. kamp 1. runde Besiktas 1 - 2 Lazio    
  Kvartfinaler, 2. kamp 1. runde Liverpool 0 - 2 Celtic    
  Kvartfinaler, 2. kamp 1. runde Boavista 1 - 0 Málaga    
10.04.2003 Semifinaler, 1. kamp 1. runde Celtic 1 - 1 Boavista    
  Semifinaler, 1. kamp 1. runde Porto 4 - 1 Lazio    
24.04.2003 Semifinaler, 2. kamp 1. runde Boavista 0 - 1 Celtic    
  Semifinaler, 2. kamp 1. runde Lazio 0 - 0 Porto    
21.05.2003 Finale 1. runde Celtic 2 - 3 Porto