Lukk liste
Finale
24.09.2003 1. runde, 1. kamp 1. runde Hapoel Ramat Gan 0 - 1 Levski    
  1. runde, 1. kamp 1. runde CSKA Sofia 1 - 1 Torpedo Moskva    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Smederevo 1 - 2 Slavia Praha    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Panionios 2 - 1 Nordsjælland    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Gençlerbirligi 3 - 1 Blackburn    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Maccabi Haifa 2 - 1 Publikum    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Hertha 0 - 0 Groclin    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Dinamo Zagreb 3 - 1 Hungária    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Spartak 2 - 0 Esbjerg    
  1. runde, 1. kamp 1. runde MYPA 0 - 1 Sochaux    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Cementarnica 0 - 1 Lens    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Salzburg 0 - 1 Udinese    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Metalurh Donetsk 1 - 1 Parma    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Vålerenga 0 - 0 GAK    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Brøndby 1 - 0 Viktoria Zizkov    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Varazdin 1 - 3 Debrecen    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Kaiserslautern 1 - 2 Teplice    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Utrecht 2 - 0 Zilina    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Zimbru 1 - 1 Aris    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Leiria 1 - 0 Molde    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Ventspils 1 - 4 Rosenborg    
  1. runde, 1. kamp 1. runde ----------- 0 - 2 Basel    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Gaziantepspor 1 - 0 Hapoel Tel Aviv    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Púchov 1 - 1 Barcelona    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Dinamo Bucuresti 2 - 0 Shakhtar    
  1. runde, 1. kamp 1. runde APOEL 1 - 2 Mallorca    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Grasshoppers 1 - 1 Hajduk Split    
  1. runde, 1. kamp 1. runde La Louvière 1 - 1 Benfica    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Dundee 1 - 2 Perugia    
  1. runde, 1. kamp 1. runde OB 2 - 2 Røde Stjerne    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Olimpija Ljubljana 1 - 1 Liverpool    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Ferencváros 1 - 1 FC København    
  1. runde, 1. kamp 1. runde AIK 0 - 1 Valencia    
  1. runde, 1. kamp 1. runde PAOK 0 - 1 Lyn    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Austria Wien 1 - 2 Dortmund    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Hearts 2 - 0 Zeljeznicar    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Newcastle 5 - 0 NAC    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Southampton 1 - 1 Steaua    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Auxerre 1 - 0 Xamax    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Roma 4 - 0 Vardar    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Manchester City 3 - 2 Lokeren    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Sporting CP 2 - 0 Malmö    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Villarreal 0 - 0 Trabzonspor    
25.09.2003 1. runde, 1. kamp 1. runde Kamen Ingrad 0 - 0 Schalke    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Hamburg 2 - 1 Dnipro    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Wisla Kraków 2 - 1 NEC    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Feyenoord 2 - 1 Kärnten    
  1. runde, 1. kamp 1. runde Bordeaux 2 - 1 Petrzalka    
15.10.2003 1. runde, 2. kamp 1. runde Torpedo Moskva 1 - 1 CSKA Sofia    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Hapoel Tel Aviv 0 - 0 Gaziantepspor    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Groclin 1 - 0 Hertha    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Levski 4 - 0 Hapoel Ramat Gan    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Hajduk Split 0 - 0 Grasshoppers    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Slavia Praha 2 - 1 Smederevo    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Nordsjælland 0 - 1 Panionios    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Dnipro 3 - 0 Hamburg    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Vardar 1 - 1 Roma    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Zilina 0 - 4 Utrecht    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Shakhtar 2 - 3 Dinamo Bucuresti    
  1. runde, 2. kamp 1. runde GAK 1 - 1 Vålerenga    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Debrecen 3 - 2 Varazdin    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Esbjerg 1 - 1 Spartak    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Rosenborg 6 - 0 Ventspils    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Steaua 1 - 0 Southampton    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Petrzalka 1 - 1 Bordeaux    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Trabzonspor 2 - 3 Villarreal    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Lyn 0 - 3 PAOK    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Publikum 2 - 2 Maccabi Haifa    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Molde 3 - 1 Leiria    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Sochaux 2 - 0 MYPA    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Basel 1 - 2 -----------    
  1. runde, 2. kamp 1. runde FC København 1 - 1 Ferencváros    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Xamax 0 - 1 Auxerre    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Zeljeznicar 0 - 0 Hearts    
  1. runde, 2. kamp 1. runde NAC 0 - 1 Newcastle    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Hungária 0 - 0 Dinamo Zagreb    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Malmö 0 - 1 Sporting CP    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Røde Stjerne 4 - 3 OB    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Lokeren 0 - 1 Manchester City    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Dortmund 1 - 0 Austria Wien    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Aris 2 - 1 Zimbru    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Perugia 1 - 0 Dundee    
  1. runde, 2. kamp 1. runde NEC 1 - 2 Wisla Kraków    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Lens 5 - 0 Cementarnica    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Udinese 1 - 2 Salzburg    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Parma 3 - 0 Metalurh Donetsk    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Mallorca 4 - 2 APOEL    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Liverpool 3 - 0 Olimpija Ljubljana    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Blackburn 1 - 1 Gençlerbirligi    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Barcelona 8 - 0 Púchov    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Valencia 1 - 0 AIK    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Benfica 1 - 0 La Louvière    
16.10.2003 1. runde, 2. kamp 1. runde Viktoria Zizkov 0 - 1 Brøndby    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Teplice 1 - 0 Kaiserslautern    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Schalke 1 - 0 Kamen Ingrad    
  1. runde, 2. kamp 1. runde Kärnten 0 - 1 Feyenoord    
29.10.2003 2. runde, 1. kamp 1. runde Rosenborg 0 - 0 Røde Stjerne    
06.11.2003 2. runde, 1. kamp 1. runde Gaziantepspor 3 - 0 Lens    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Spartak 4 - 0 Dinamo Bucuresti    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Slavia Praha 2 - 2 Levski    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Dinamo Zagreb 0 - 2 Dnipro    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Schalke 2 - 1 Brøndby    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Utrecht 0 - 0 Auxerre    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Vålerenga 0 - 0 Wisla Kraków    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Bordeaux 0 - 1 Hearts    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Panionios 0 - 3 Barcelona    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Gençlerbirligi 1 - 1 Sporting CP    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Villarreal 2 - 0 Torpedo Moskva    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Steaua 1 - 1 Liverpool    
  2. runde, 1. kamp 1. runde PAOK 1 - 1 Debrecen    
  2. runde, 1. kamp 1. runde FC København 1 - 2 Mallorca    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Salzburg 0 - 4 Parma    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Dortmund 2 - 2 Sochaux    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Basel 2 - 3 Newcastle    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Feyenoord 0 - 2 Teplice    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Perugia 2 - 0 Aris    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Manchester City 1 - 1 Groclin    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Roma 1 - 0 Hajduk Split    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Benfica 3 - 1 Molde    
  2. runde, 1. kamp 1. runde Valencia 0 - 0 Maccabi Haifa    
27.11.2003 2. runde, 2. kamp 1. runde Levski 0 - 0 Slavia Praha    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Groclin 0 - 0 Manchester City    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Dnipro 1 - 1 Dinamo Zagreb    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Debrecen 0 - 0 PAOK    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Torpedo Moskva 1 - 0 Villarreal    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Teplice 1 - 1 Feyenoord    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Parma 5 - 0 Salzburg    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Brøndby 2 - 1 Schalke    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Lens 1 - 3 Gaziantepspor    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Røde Stjerne 0 - 1 Rosenborg    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Dinamo Bucuresti 3 - 1 Spartak    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Aris 1 - 1 Perugia    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Molde 0 - 2 Benfica    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Wisla Kraków 0 - 0 Vålerenga    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Sochaux 4 - 0 Dortmund    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Auxerre 4 - 0 Utrecht    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Newcastle 1 - 0 Basel    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Hajduk Split 1 - 1 Roma    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Hearts 0 - 2 Bordeaux    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Liverpool 1 - 0 Steaua    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Mallorca 1 - 1 FC København    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Barcelona 2 - 0 Panionios    
  2. runde, 2. kamp 1. runde Sporting CP 0 - 3 Gençlerbirligi    
11.12.2003 2. runde, 2. kamp 1. runde Maccabi Haifa 0 - 4 Valencia    
26.02.2004 3. runde, 1. kamp 1. runde Spartak 0 - 3 Mallorca    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Vålerenga 1 - 1 Newcastle    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Gaziantepspor 1 - 0 Roma    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Groclin 0 - 1 Bordeaux    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Marseille 1 - 0 Dnipro    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Galatasaray 2 - 2 Villarreal    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Perugia 0 - 0 PSV    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Parma 0 - 1 Gençlerbirligi    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Auxerre 0 - 0 Panathinaikos    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Brøndby 0 - 1 Barcelona    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Club Brugge 1 - 0 Debrecen    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Celtic 3 - 0 Teplice    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Liverpool 2 - 0 Levski    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Sochaux 2 - 2 Inter    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Valencia 3 - 2 Besiktas    
  3. runde, 1. kamp 1. runde Benfica 1 - 0 Rosenborg    
03.03.2004 3. runde, 2. kamp 1. runde Gençlerbirligi 3 - 0 Parma    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Dnipro 0 - 0 Marseille    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Roma 2 - 0 Gaziantepspor    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Teplice 1 - 0 Celtic    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Bordeaux 4 - 1 Groclin    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Debrecen 0 - 0 Club Brugge    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Besiktas 0 - 2 Valencia    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Levski 2 - 4 Liverpool    
  3. runde, 2. kamp 1. runde PSV 3 - 1 Perugia    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Panathinaikos 0 - 1 Auxerre    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Inter 0 - 0 Sochaux    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Newcastle 3 - 1 Vålerenga    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Rosenborg 2 - 1 Benfica    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Mallorca 0 - 1 Spartak    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Barcelona 2 - 1 Brøndby    
  3. runde, 2. kamp 1. runde Villarreal 3 - 0 Galatasaray    
11.03.2004 4. runde, 1. kamp 1. runde Bordeaux 3 - 1 Club Brugge    
  4. runde, 1. kamp 1. runde Gençlerbirligi 1 - 0 Valencia    
  4. runde, 1. kamp 1. runde Auxerre 1 - 1 PSV    
  4. runde, 1. kamp 1. runde Newcastle 4 - 1 Mallorca    
  4. runde, 1. kamp 1. runde Celtic 1 - 0 Barcelona    
  4. runde, 1. kamp 1. runde Benfica 0 - 0 Inter    
  4. runde, 1. kamp 1. runde Liverpool 1 - 1 Marseille    
  4. runde, 1. kamp 1. runde Villarreal 2 - 0 Roma    
25.03.2004 4. runde, 2. kamp 1. runde Club Brugge 0 - 1 Bordeaux    
  4. runde, 2. kamp 1. runde PSV 3 - 0 Auxerre    
  4. runde, 2. kamp 1. runde Roma 2 - 1 Villarreal    
  4. runde, 2. kamp 1. runde Inter 4 - 3 Benfica    
  4. runde, 2. kamp 1. runde Mallorca 0 - 3 Newcastle    
  4. runde, 2. kamp 1. runde Barcelona 0 - 0 Celtic    
  4. runde, 2. kamp 1. runde Marseille 2 - 1 Liverpool    
  4. runde, 2. kamp 1. runde Valencia 2 - 0 Gençlerbirligi    
08.04.2004 Kvartfinale, 1. kamp 1. runde Bordeaux 1 - 2 Valencia    
  Kvartfinale, 1. kamp 1. runde PSV 1 - 1 Newcastle    
  Kvartfinale, 1. kamp 1. runde Marseille 1 - 0 Inter    
  Kvartfinale, 1. kamp 1. runde Celtic 1 - 1 Villarreal    
14.04.2004 Kvartfinale, 2. kamp 1. runde Villarreal 2 - 0 Celtic    
  Kvartfinale, 2. kamp 1. runde Inter 0 - 1 Marseille    
  Kvartfinale, 2. kamp 1. runde Newcastle 2 - 1 PSV    
  Kvartfinale, 2. kamp 1. runde Valencia 2 - 1 Bordeaux    
22.04.2004 Semifinale, 1. kamp 1. runde Newcastle 0 - 0 Marseille    
  Semifinale, 1. kamp 1. runde Villarreal 0 - 0 Valencia    
06.05.2004 Semifinale, 2. kamp 1. runde Marseille 2 - 0 Newcastle    
  Semifinale, 2. kamp 1. runde Valencia 1 - 0 Villarreal    
19.05.2004 Finale 1. runde Valencia 2 - 0 Marseille